Czytelnia

/Czytelnia
Czytelnia2018-01-11T15:39:40+00:00

Ostatnia aktualizacja tej strony: 14.01.2018

Opis strony

Biblioteczka książek o których dowiedziałem się w ten czy inny sposób w trakcie swojej ratowniczej wędrówki, które szczególnie przykuły moją uwagę. To książki przede wszystkim związane z branżą ratownictwa medycznego jak i pożarnictwa. Poza tym wśród tytułów znajdą się książki z dziedziny psychologii, rozwoju osobistego, zarządzania, pedagogiki – tytuły które w jakiś sposób „pokonałem” lub pragnę zgłębić na drodze mojego ratowniczego życia. Zachęcam do czytania i zapoznania się z listą wybranych przeze mnie książek oraz dotyczących ich informacji.
Wkrótce nowe pozycje

Gaszenie pożarów wewnętrznych książka

Gaszenie pożarów wewnętrznych

PODTYTUŁ: Rozgorzenie i spalanie gazów pożarowych, metody gaśnicze, taktyka działań, szkolenie w warunkach rzeczywistych
AUTOR: Tłumaczenie i redakcja: Jan Kielin, autorzy: Ridder, Cimolino, Fuchs, Sudmersen, Volkmar
ISBN/ASIN: 978-83-61520-91-7
KATEGORIA: Taktyka działań gaśniczych
STRONY: 306
PUBLIKACJA: 2017
WYDAWCA: CNBOP-PIB

Gaszenie pożarów wewnętrznych. Rozgorzenie i spalanie gazów pożarowych, metody gaśnicze, taktyka działań, szkolenie w warunkach rzeczywistych to polski przekład niemieckiej książki pt. Brandbekämpfung im Innenangriff: Flashover und Backdraft, Löschmethoden, Einsatztaktik, Realbrandausbildung wydanej przez wydawnictwo Ecomed-Storck GmBH. Publikacja przedstawia rzeczywisty stan nauki i techniki w zakresie gaszenia pożarów wewnętrznych, a także w kompleksowy sposób prezentuje zagadnienia dynamiki pożaru, metod i technik gaszenia pożarów wewnętrznych, technik wentylacji taktycznej oraz kwestie szkolenia strażaków w warunkach realnego pożaru. Ponadto znaleźć w niej można podstawy dotyczące procesów chemiczno-fizycznych zachodzących podczas spalania, a także dokładne definicje zjawisk pożarowych, które nigdzie wcześniej nie zostały opisane.

Publikacja została oparta na realiach systemu ratowniczego w Niemczech, jednak posiada odniesienie do  systemu ratowniczo-gaśniczego funkcjonującego w Polsce. Ma ona zachęcić straże pożarne do analizy dotychczasowych rozwiązań w zakresie gaszenia pożarów wewnętrznych i poszukiwania nowych możliwości, aby prowadzone natarcia wewnętrzne były skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne.

opis: cnbop.pl

Spis treści książki
Kup książkę (50 zł brutto)

ITLS International Trauma Life Support. Ratownictwo przedszpitalne w urazach

PODTYTUŁ: wydanie VIII
AUTOR: John Emory Campbell, Roy Lee Alson
ISBN/ASIN:
KATEGORIA: Taktyka działań gaśniczych
STRONY: 434
PUBLIKACJA: 2017
WYDAWCA: Medycyna Praktyczna

Leczenie urazów jest najkosztowniejszą dziedziną medycyny w większości krajów. Wynik leczenia często jest determinowany czasem jaki upływa od urazu do ostatecznego leczenia operacyjnego. Celem szkolenia ITLS jest nauczenie najszybszych i najskuteczniejszych metod badania i postępowania w ciężkich urazach w pierwszej fazie opieki nad poszkodowanym – opiece przedszpitalnej.
Podręcznik „International Trauma Life Support Ratownictwo przedszpitalne w urazach” to jedyna na polskim rynku pozycja, tak szeroko omawiająca zasady postępowania w urazach zarówno u osób dorosłych jak i u dzieci.
Ósme wydanie podręcznika ITLS zostało zaktualizowane i rozszerzone, aby uwzględnić najnowsze i najbardziej skuteczne rozwiązania dotyczące opieki nad pacjentem urazowym oraz dostosować je do najnowszych wytycznych.

opis: mp.pl

Spis treści książki
Kup książkę (90 zł brutto)

Koniecznie podziel się swoim zdaniem!