Kalendarz zmianowy – strażaku ogarnij swój GRAFIK 😉 [+KONKURS]
Autor: Droga Ratownika
Kalendarz zmianowy PSP

Kalendarz zmianowy – aplikacja (nie tylko dla strażaków) do zarządzania grafikiem i czasem pracy

Kalendarz zmianowy dedykowany jest między innymi strażakom zawodowym. Obsługuje systemy 24/48, 24/72, 12/24/48 oraz pracę brygadową i inne (8, 12 lub 24 godzinny). Posiada wiele funkcji dodatkowych ułatwiających zarządzanie grafikiem i czasem pracy, o czym za chwilę.

Kalendarz zmianowy użytkuję prawie 3 lata i do tej pory nie zrezygnowałem z niego na rzecz kalendarza papierowego czy kalendarza Google, których zdarza mi się używać doraźnie.

Aplikacja pojawiła się w sklepie Google Play w lutym 2015 roku. Ocena apki wynosi 4,6 i została pobrana ponad 50 tys. razy.

Aplikację można używać za darmo przez 14 dni, po czym konieczne jest wykupienie licencji (5 zł/rok).

Poza strażakami oczywiście, z kalendarza skorzystają m.in. ochroniarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, strażnicy graniczni, ale i przedstawiciele innych zawodów niekoniecznie mundurowych.

W razie problemów można kontaktować się z bardzo pomocnym autorem aplikacji – strażakiem PSP Waldkiem 😉

Informacja dla czytelników. Artykuł jest sponsorowany. Otrzymałem propozycję zrecenzowania tego narzędzia po publikacji artykułu o polecanych aplikacjach strażackich, gdzie omawiany kalendarz się znalazł. Aplikacja jest godna polecenia, sam jej używam, więc nie miałem wątpliwości co do współpracy z autorem. Autor zgodził się na 50 darmowych licencji dla Was! 🙂 Kto pierwszy, ten lepszy. Szczegóły na końcu artykułu 🙂

Zapraszam do krótkiego opisu…

Możliwości

Funkcje kalendarza zmianowego

 • Umieszczanie notatek i wpisów w dzienniczku (opisy akcji, notatki ze służby, przypomnienia, prowadzenie dziennika)
 • Zaznaczanie służb pracujących, „WSek”, dyżurów domowych, delegacji, służb dodatkowych i odbiorów nadgodzin oraz dni wyjazdowych
 • Zaznaczanie urlopów i L4 
  Funkcje kalendarza zmianowego
 • Liczenie w zadanym zakresie dat: nadgodzin, czasu pracy, dni wyjazdowych, wybranych dni urlopowych.

 • Dodanie i przypisanie zdjęcia grafiku dla danego miesiąca (możliwość zerkania w źródłowy grafik w tej samej aplikacji)
 • Udostępnianie kalendarza
  • SMS: generuje się krótka informacja – kiedy służby, kiedy dyżury. W bardzo szybki sposób poinformujecie wybraną osobę o swoich służbach w danym miesiącu
  • Screen lub zdjęcie
  • przez bluetooth
 • Zapisywanie danych na serwerze (5 zł za rok możliwości zapisu danych), na urządzeniu i otwieranie tych danych. Wasz grafik z pełną bazą danych może otworzyć np. żona 😉 na swoim smartfonie z tą aplikacją. Istnieje możliwość automatycznej kopii zapasowej za każdym razem gdy wychodzisz z apki :). Bezpieczne rozwiązanie. Licencje można przenieść między innymi Twoimi urządzeniami.
 • Zmiana kolorów zmian służbowych i tła, budzik, powiadomienia dzienniczka i inne
 • Możliwość dodania widgetu na ekranie telefonu
  Aplikacja grafik PSP
 • Sprawdzenie „jak będę pracował w Wigilię za rok i komu wypada służba w Sylwestra” 😉

Aby zapisać dane na zewnętrznym serwerze wymagane jest wykupienie licencji (koszt przelewem 5 zł brutto, czas licencji wynosi 1 rok). Dzięki temu po zmianie telefonu lub usunięciu wszystkich danych możesz odzyskać kalendarz wraz z wszystkimi informacjami.

Krótkie podsumowanie

Nie doszukałem się istotnych wad, aplikacja działa stabilnie, z resztą nadal wspierana jest przez autora. 14 dniowy okres testowy (niepłatny) jest wystarczający do określenia, czy aplikacja jest szyta na miarę i nam pasuje 🙂

Jako, że jest to blog ratowniczy, głównie dotykający tematów związanych z pożarnictwem, nie poruszałem kwestii zmian brygadowych i innych systemów pracy.


Dla mnie jest jedną z lepszych i sprawdza się w pracy strażaka i ratownika medycznego. Polecam! 🙂

Celowo na potrzeby tej recenzji odinstalowałem aplikację po czym zainstalowałem ponownie i zalogowałem się na wcześniej założone konto. Automatycznie odzyskałem całą bazę danych.

Mały KONKURS 🙂

Aby otrzymać rok licencji do aplikacji „Kalendarz zmianowy”:

 1. Pobierz aplikację
 2. Zaloguj się w aplikacji
 3. Wyślij wiadomość na adres kalendarzzmianowy@gmail.com w treści podając swój adres e-mail na który jesteś zalogowany w aplikacji oraz hasło „droga ratownika – kalendarz zmianowy”

To wszystko 🙂

Pierwsze 50 osób otrzymuje licencję na rok.

Dumnie wspiera projekt “Droga Ratownika”

Informacje

© Pierwsza odsłona strony www: 04.2016 (druga 01.2018, trzecia 03.2019), projekt założony 01.2015

Zespół>>>
O projekcie>>>

Aktualności na Facebooku

Obserwuj nas na:

Sponsorem głównym bloga jest:

sklep z profesjonalnym sprzętem ratowniczym i wyposażeniem straży