Kalendarz zmianowy – strażaku ogarnij swój GRAFIK 😉 [+KONKURS]
Autor: Droga Ratownika
Kalendarz zmianowy PSP

Kalendarz zmianowy – aplikacja (nie tylko dla strażaków) do zarządzania grafikiem i czasem pracy

Kalendarz zmianowy dedykowany jest między innymi strażakom zawodowym. Obsługuje systemy 24/48, 24/72, 12/24/48 oraz pracę brygadową i inne (8, 12 lub 24 godzinny). Posiada wiele funkcji dodatkowych ułatwiających zarządzanie grafikiem i czasem pracy, o czym za chwilę.

Kalendarz zmianowy użytkuję prawie 3 lata i do tej pory nie zrezygnowałem z niego na rzecz kalendarza papierowego czy kalendarza Google, których zdarza mi się używać doraźnie.

Aplikacja pojawiła się w sklepie Google Play w lutym 2015 roku. Ocena apki wynosi 4,6 i została pobrana ponad 50 tys. razy.

Aplikację można używać za darmo przez 14 dni, po czym konieczne jest wykupienie licencji (5 zł/rok).

Poza strażakami oczywiście, z kalendarza skorzystają m.in. ochroniarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, strażnicy graniczni, ale i przedstawiciele innych zawodów niekoniecznie mundurowych.

W razie problemów można kontaktować się z bardzo pomocnym autorem aplikacji – strażakiem PSP Waldkiem 😉

Informacja dla czytelników. Artykuł jest sponsorowany. Otrzymałem propozycję zrecenzowania tego narzędzia po publikacji artykułu o polecanych aplikacjach strażackich, gdzie omawiany kalendarz się znalazł. Aplikacja jest godna polecenia, sam jej używam, więc nie miałem wątpliwości co do współpracy z autorem. Autor zgodził się na 50 darmowych licencji dla Was! 🙂 Kto pierwszy, ten lepszy. Szczegóły na końcu artykułu 🙂

Zapraszam do krótkiego opisu…

Możliwości

Funkcje kalendarza zmianowego

 • Umieszczanie notatek i wpisów w dzienniczku (opisy akcji, notatki ze służby, przypomnienia, prowadzenie dziennika)
 • Zaznaczanie służb pracujących, „WSek”, dyżurów domowych, delegacji, służb dodatkowych i odbiorów nadgodzin oraz dni wyjazdowych
 • Zaznaczanie urlopów i L4 
  Funkcje kalendarza zmianowego
 • Liczenie w zadanym zakresie dat: nadgodzin, czasu pracy, dni wyjazdowych, wybranych dni urlopowych.

 • Dodanie i przypisanie zdjęcia grafiku dla danego miesiąca (możliwość zerkania w źródłowy grafik w tej samej aplikacji)
 • Udostępnianie kalendarza
  • SMS: generuje się krótka informacja – kiedy służby, kiedy dyżury. W bardzo szybki sposób poinformujecie wybraną osobę o swoich służbach w danym miesiącu
  • Screen lub zdjęcie
  • przez bluetooth
 • Zapisywanie danych na serwerze (5 zł za rok możliwości zapisu danych), na urządzeniu i otwieranie tych danych. Wasz grafik z pełną bazą danych może otworzyć np. żona 😉 na swoim smartfonie z tą aplikacją. Istnieje możliwość automatycznej kopii zapasowej za każdym razem gdy wychodzisz z apki :). Bezpieczne rozwiązanie. Licencje można przenieść między innymi Twoimi urządzeniami.
 • Zmiana kolorów zmian służbowych i tła, budzik, powiadomienia dzienniczka i inne
 • Możliwość dodania widgetu na ekranie telefonu
  Aplikacja grafik PSP
 • Sprawdzenie „jak będę pracował w Wigilię za rok i komu wypada służba w Sylwestra” 😉

Aby zapisać dane na zewnętrznym serwerze wymagane jest wykupienie licencji (koszt przelewem 5 zł brutto, czas licencji wynosi 1 rok). Dzięki temu po zmianie telefonu lub usunięciu wszystkich danych możesz odzyskać kalendarz wraz z wszystkimi informacjami.

Krótkie podsumowanie

Nie doszukałem się istotnych wad, aplikacja działa stabilnie, z resztą nadal wspierana jest przez autora. 14 dniowy okres testowy (niepłatny) jest wystarczający do określenia, czy aplikacja jest szyta na miarę i nam pasuje 🙂

Jako, że jest to blog ratowniczy, głównie dotykający tematów związanych z pożarnictwem, nie poruszałem kwestii zmian brygadowych i innych systemów pracy.


Dla mnie jest jedną z lepszych i sprawdza się w pracy strażaka i ratownika medycznego. Polecam! 🙂

Celowo na potrzeby tej recenzji odinstalowałem aplikację po czym zainstalowałem ponownie i zalogowałem się na wcześniej założone konto. Automatycznie odzyskałem całą bazę danych.

Mały KONKURS 🙂

Aby otrzymać rok licencji do aplikacji „Kalendarz zmianowy”:

 1. Pobierz aplikację
 2. Zaloguj się w aplikacji
 3. Wyślij wiadomość na adres kalendarzzmianowy@gmail.com w treści podając swój adres e-mail na który jesteś zalogowany w aplikacji oraz hasło „droga ratownika – kalendarz zmianowy”

To wszystko 🙂

Pierwsze 50 osób otrzymuje licencję na rok.

Zarządzanie powietrzem – czemu potrzebujemy czegoś nowego?

Zarządzanie powietrzem – czemu potrzebujemy czegoś nowego?

Jeśli jesteś ambitnym strażakiem pewnie widzisz, jak wiele wokół nas się zmienia. Raz na lepsze, innym razem na gorsze. Jednak nie da się ukryć, że jako strażacy bez względu na formację w jakiej pracujemy, doświadczamy pozytywnych zmian. Ostatnie lata zmieniły wiele w...

Dumnie wspiera projekt “Droga Ratownika”

Informacje

© Pierwsza odsłona strony www: 04.2016 (druga 01.2018, trzecia 03.2019), projekt założony 01.2015

Zespół>>>
O projekcie>>>

Aktualności na Facebooku

Obserwuj nas na:

Sponsorem głównym bloga jest:

sklep z profesjonalnym sprzętem ratowniczym i wyposażeniem straży