[KONKURS] Handbook Taktyczny Strażaka-Ratownika
Autor: Droga Ratownika
Kategorie: Inne | Wszystkie wpisy

Konkurs został zakończony

(numery 8, 24, 10, 17 spośród 38 prawidłowych zgłoszeń za pomocą generujemy.pl/losowa_liczba, 8 zgłoszeń z błędnymi odpowiedziami nie brało udziału w losowaniu)

Zwycięzcy

  1. Damian Boron (damianboron@o2.pl)
  2. Piotr Połeć (polec.piotrek@gmail.com)
  3. Bartek Hyla (bartekhylik@gmail.com)
  4. Sławomir Axmann (mr.bingelej@gmail.com)

Gratulacje!

Oto pytania:

  1. Jakie części ciała są najbardziej narażone na ekspozycję na czynniki kancerogenne (szkodliwe) podczas pożarów? Wymień przynajmniej dwie.
  2. Czy można gasić metale takie jak sód, potas, wapń lub magnez za pomocą gaśnicy śniegowej (CO2)?
  3. Jakiego rodzaju treści oczekujesz na na blogu www.drogaratownika.pl (długość odpowiedzi dowolna)

Oto prawidłowe odpowiedzi (choć nie jedyne):

  1. Szyja, twarz, ręce, łydki, brzuch (miejsca pod kominiarką, miejsca połączeń między kurtką/spodniami, butami/spodniami)
  2. Nie.

>>>Link do zakupu (cena 38 zł)<<<

O Handbooku autorstwa st. kpt. Rafała Podlasińskiego

>>>Zobacz promo Handbooka (zajawka)<<<

Pierwszy polski w pełni autorski Handbook taktyczny strażaka ratownika to pozycja obowiązkowa dla każdego strażaka – zarówno zawodowego, jak i ochotnika.

Główną zaletą Handbooka taktycznego jest możliwość wykorzystania go w czasie zdarzeń interwencyjnych. Poręczny, mieszczący się w każdej kieszeni handbook powinien być traktowany jako jedno z narzędzi pracy strażaka, wykorzystywane w kontekście podejmowania krytycznych decyzji na miejscu zdarzenia.

Publikację oparto na najlepszych anglosaskich wzorcach tworzenia handbooków operacyjnych. Szybki panel nawigacyjny z wykorzystaniem kolorów, szerokie spektrum poruszanych zagadnień (patrz: spis treści), tabele przeliczeniowe, algorytmy, poglądowe grafiki, oraz możliwość odtworzenia przy pomocy smartfona zawartych w handbooku kodów QR, odsyłających do treści filmowych – czynią z niego narzędzie niezastąpione na pokładzie każdego wozu bojowego.

Handbook wydrukowano na wodoodpornym papierze syntetycznym wytworzonym z polimerów i spięto metalową spiralą. Papier syntetyczny wykorzystywany jest m.in. w produkcji map taktycznych w armii USA. Dzięki temu publikację cechuje wysoka odporność na środki chemiczne, promienie UV, wodę, tłuszcz oraz uszkodzenia mechaniczne.

Autorem Handbooka taktycznego jest st. kpt. Rafał Podlasiński – były dowódca zmiany w JRG 15 w Warszawie, obecnie pracownik w SGSP, międzynarodowy ratownik USAR Poland, uczestnik wielu akcji ratowniczo-gaśniczych, w tym po trzęsieniu ziemi w Nepalu. Kpt. Podlasiński jest także specjalistą i instruktorem z zakresu ratownictwa technicznego, stabilizacji naruszonych konstrukcji budowlanych, działań poszukiwawczo-ratowniczych, obsługi elektronicznych urządzeń do lokalizacji osób zasypanych czy nawigacji satelitarnej i topografii. To strażak ratownik z pasją i pomysłami, członek OSP w rodzinnej miejscowości.

88 stron bogato ilustrowanej treści. QR kody. 14 działów. Format: 100×150 mm.

>>>Link do zakupu (cena 38 zł)<<<

Dumnie wspiera projekt “Droga Ratownika”

Informacje

© Pierwsza odsłona strony www: 04.2016 (druga 01.2018, trzecia 03.2019), projekt założony 01.2015

Zespół>>>
O projekcie>>>

Aktualności na Facebooku

Obserwuj nas na:

Sponsorem głównym bloga jest:

sklep z profesjonalnym sprzętem ratowniczym i wyposażeniem straży