Biblioteka – ratownictwo medyczne2018-08-27T11:25:10+00:00

RATOWNICTWO MEDYCZNE

MATERIAŁY DO POBRANIA

Ratownictwo medyczne pliki do pobrania

Ostatnia aktualizacja tej strony: 18.08.2018

18.08.18 – dodano 1 nowy odnośnik
07.01.18 – dodano „NOWE”; „WIDOK DRZEWA” jest teraz domyślnym widokiem; dodano 9 nowych plików; poprawiono kilka błędów; dodano kategorię „algorytmy”

Pliki do pobrania znajdują się na serwerze zewnętrznym (Dysk Google) lub bezpośrednio na innych stronach. Pliki o dużych rozmiarach nie są skanowane przez Google o czym informują wyskakujące komunikaty. Nie należy się tym przejmować, gdyż pliki są bezpieczne. Ponadto duże pliki i pliki których nie można wyświetlić w przeglądarce, raczą nas komunikatem „ups! wystąpił problem z podglądem”. Należy taki plik pobrać na komputer i otworzyć aby wyświetlić go normalnie.

 • Pliki w kategoriach powtarzają się (każdy plik może należeć do kilku kategorii jednocześnie). Jest to ułatwienie dla osób szukających konkretnych materiałów z danego działu (po rozwinięciu interesującej kategorii pokazują się wszystkie skojarzone z nią pliki). Może być to natomiast utrudnienie dla osób, które chcą przeglądać całą treść – sugeruję wtedy korzystanie z kategorii „Wszystkie pliki”. W przeglądaniu tak długiej listy pomocne może się okazać wyszukiwanie fraz za pomocą skrótów klawiszowych ctrl+F lub użycie wyszukiwarki ogólnej (przy menu lub na dole tej strony).
  Pliki ułożone są w kolejności alfabetycznej A-Z.

 • Wybranie opcji sortowania (tytuł, data dodania, rosnąco, malejąco) spowoduje wykonanie polecenia (przesortowanie), a następnie odświeży całą stronę. W tej chwili niestety trzeba ponownie otworzyć miejsce które przeglądało się wcześniej, aby wyświetlić rezultaty wykonanego polecenia. Najmocniej przepraszam za to utrudnienie.

 • Żadne naruszenie praw autorskich nie jest zamierzone. Jeśli poniższy wykaz narusza Twoje prawa autorskie skontaktuj się ze mną korzystając z zakładki kontakt. Poniższe pliki pochodzą ze zbiorów udostępnianych w internecie i w większości posiadają zapis o swobodnym, niekomercyjnym rozpowszechnianiu treści lub też autorzy wyrazili zgodę na umieszczenie plików na niniejszej stronie.

 • Jeśli którykolwiek z plików nie działa, zauważyłeś błąd, masz jakieś sugestie bądź pytania – skontaktuj się proszę używając zakładki kontakt

  Widok „drzewa” przedstawia foldery (kategorie) wraz z zawartymi  w nich plikami oraz bezpośrednio pod nimi wszystkie pliki dostępne w biblioteczce „ratownictwo medyczne”.
  Inne kategorie plików znajdują się poniżej „drzewa”.

  EKG

   Badanie fizykalne

    Urazówka

    Interna

     Stany nagłe

     Anatomia/fizjologia

      Farmakologia

       KPP

        Wytyczne/rozporządzenia

         Algorytmy

          Psychologia

           Pozostałe (RM)

            Wszystkie pliki (RM)

             Nowe (RM)

              Najczęściej pobierane pliki – TOP 30 – ratownictwo + pożarnictwo

              Najczęściej otwierane WERSJA BETA

              Polecane (RM)

              1 komenarz

              1. Grzegorz Olszewski 26 lutego 2018 w 20:57 - Odpowiedz

               Mnóstwo materiałów na bardzo wysokim poziomie. Ciekawe lektury, bardzo wciągająca strona,
               Gratuluję pomysłów i życzę wszystkiego dobrego
               Pozdrawiam

              Koniecznie podziel się swoim zdaniem!