Sposób na halligana

/, Wszystkie wpisy, Wybrane wpisy z fanpage'a, Wyróżnione/Sposób na halligan’a w wyścigu na 10 piętro. #wolne_rece_dla_rot
Chuligan sprzęt burzący z taśmą alpinistyczną

Potrzeba zoptymalizowania pracy sprawiła, że szukałem lepszego rozwiązania dla noszenia nieporęcznego halligana, który niejednokrotnie trzeba zabrać ze sobą i wnosić po schodach wraz z kasetonem, prądownicą, kamerą termowizyjną itd.

Nie jest to patent szczególnie wyszukany i na pewno nie okrzyknąłbym go złotym standardem, jest to natomiast mój obecny konsensus i najlepsze rozwiązania dla zamocowania tego narzędzia.

Po kilku próbach uznałem, że pozycja halligana oraz jego umiejscowienie nie stwarza niebezpieczeństwa dla ratownika. Taka kombinacja jest dość wygodna i praktyczna. Co więcej, przygotowanie takiej konfiguracji od A do Z to koszt około 10-15 sekund który oszczędza nam trudów w dalszej części działań.

Jest to wyłącznie propozycja i z miłą chęcią skonfrontuję ją z opiniami, pytaniami i wątpliwościami.

Przewaga tej konfiguracji lub jej słabość zależeć będzie również od halligana. Ten prezentowany na zdjęciu jest jednak najczęściej spotykanym w jednostkach i spisuje się poprawnie w powyższym rozwiązaniu.

Sprawna „procedura” zakładania pętli daje rezultat 10-15 sekund od wyciągnięcia pętli z przybornika do założenia halligana na ramieniu.

Robię to w ten sposób:

>>Małopolscy strażacy pracują nad konfiguracją sprzętową rot gaśniczych w ramach projektu pn. „Wolne ręce dla rot”<<

>>Warsztaty szkoleniowe „Wolne ręce dla rot” [GALERIA!!!]<<

Zobacz także:

Dyskusja na blogu dodaj komentarz Droga Ratownika

2 komentarze

  1. Michał 18 października 2018 w 12:51 - Odpowiedz

    Dobry patent 😀 A co sądzisz o minimalnym poluzowaniu jednego z pasów naramiennych i usadzenie halligana, między butlą, a stelażem? Pozdrawiam! Świetny blog i cała strona, zaglądam codziennie 🙂

  2. Droga Ratownika 18 października 2018 w 21:01 - Odpowiedz

    Hej. Michał! 🙂 Bardzo mi miło, dziękuję.
    Ten patent który opisujesz czeka na sfotografowanie na służbie (ale przez ostatnie kilka w tył nie miałem do tego głowy, a często i czasu). Dodam go do tego artykułu 🙂
    O ile dobrze zrozumiałem oczywiście. O to chodzi? https://drive.google.com/open?id=1QYW-ZzjcGVDUD0Yqx1USSZDh8gSN_xMh

Koniecznie podziel się swoim zdaniem!