Współpraca

/Współpraca
Współpraca2018-02-01T18:37:46+01:00

Witam Cię serdecznie na moim blogu. Jeśli jesteś zainteresowany szeroko pojętą współpracą jako osoba prywatna lub firma to trafiłeś w dobre miejsce! Chcę Cię uspokoić, bowiem pod słowem „współpraca” nie kryje się wyłącznie aspekt komercyjny, ale przede wszystkim współdziałanie w celu osiągnięcia konkretnych wspólnych celów (np. promowanie profilaktyki zdrowotnej w straży, organizacja wydarzeń ratowniczych itd.). Jeśli jesteś zainteresowany taką współpracą lub masz jakieś propozycje – skontaktuj się ze mną.

O ile przeglądałeś bloga to wiesz pewnie, że działam aktywnie w wielu obszarach ratowniczego życia. To moja pasja i sposób na realizowanie samego siebie.

Prowadzenie bloga, rozwijanie nowych pomysłów i dbałość o jakość projektu „Droga Ratownika” niesie za sobą koszty i wymaga dużych zasobów czasowych.

W związku z tym od stycznia 2018 roku (powstanie zupełnie nowej strony na której obecnie się znajdujesz) podjąłem decyzję o wprowadzeniu kilku opcji otrzymywania honorarium z pracy na blogu. Są to banery reklamowe lub patronat nad daną podstroną np. Kalendarium Lidera. Środki pozyskane z tych źródeł przeznaczone są na utrzymanie i rozwój strony oraz projektu.

Jednym z celów i zasad prowadzenia tego przedsięwzięcia jest transparentność działania, która wydaje mi się niejako synonimem prowadzenia bloga opowiadającego o własnej karierze zawodowej (no tak być musi!). Doskonale wiem, że szczerość i otwartość w relacjach z Czytelnikami otwiera nowe możliwości i daje… kolejne pokłady satysfakcji i zadowolenia z dobrej pracy. W odpowiedzi na te wyzwania dzielę się ze swoimi Czytelnikami informacjami o moich zarobkach w PSP, rozpoczętych projektach, współpracach, zmianach na blogu i strategiach pisania treści.

Profil na Facebooku -> 4200 „polubień”

O stronie, o projekcie

Droga Ratownika to osobisty projekt rozwojowy i jego oblicze w postaci witryny www, oraz profilów w mediach społecznościowych (YouTube, Facebook) skierowanych do szerokiego gremium branży ratowniczej, choć w szczególności druhów OSP, funkcjonariuszy PSP, innych pracowników jednostek ochrony przeciwpożarowej. Strażacy stanowią główną grupę docelową większości treści umieszczanych na stronie. Część treści jest skierowana również dla ratowników medycznych, a niektóre artykuły i materiały odnajdują swoich odbiorców w grupach pracowników służby zdrowia, służb i jednostek współpracujących z PRM oraz innych (włączając w to sympatyków ratownictwa i laików).

Projekt powstał w lutym 2015 r. najpierw jako fanpage, później (kwiecień 2016) również jako strona internetowa, która w styczniu 2018 roku doczekała się generalnej modernizacji i rozbudowy.

W ramach projektu organizuję konferencje, warsztaty i ćwiczenia ([1], [2]), a także staram się powodować inicjatywy szkoleniowe, szczególnie na terenie woj. śląskiego i małopolskiego.

Głównym (pierwotnym) celem Drogi Ratownika było motywowanie samego siebie do doskonalenia zawodowego, treningów i rozwoju osobistego nakierowanego na rekrutację do Państwowej Straży Pożarnej i utrwalanie wiedzy poprzez syntezowanie jej i przekazywanie w formie przyswajalnej na łamach fanpage’a.

Angażuję się również w różnego rodzaju inicjatywy środowiska pożarniczego i staram się dostarczać wartościowych treści dotyczących w szczególności: rekrutacji do PSP, doskonalenia zawodowego, edukacji i dydaktyki, wydarzeń szkoleniowych, taktyki działań gaśniczych i ratowniczych, rozwiązań usprawniających pracę, inicjatyw prozdrowotnych i związanych z BHP.

Więcej w „O projekcie”
„Cele projektu”

Statystyki

Statystyki demograficzne fanpage’a.

Wkrótce więcej statystyk

Obszary zainteresowań Czytelników bloga

 • jak dostać się do straży pożarnej, rekrutacja do straży pożarnej
 • materiały do pobrania – pożarnictwo i ratownictwo medyczne
 • szkolenie PSP, OSP
 • wydarzenia ratownicze (szkolenia, konferencje)
 • wpisy dotyczące wiedzy specjalistycznej
 • skrypty, recenzje, kompendium, streszczenia danego tematu
 • kariera zawodowa, rozwój autora bloga DrogaRatownika.pl
 • metodyka i koncepcje szkoleniowe
 • aktualności ze środowiska

Dlaczego warto śledzić blog i obserwować projekt?

 • Starannie tworzone treści są narzędziem i pomocą dla ratowników na drodze własnej edukacji i rozwoju.
 • Organizacja warsztatów, konferencji szkoleniowych oraz wspieranie i promocję wartościowych inicjatyw([1], [2]).
 • Na stronie znajduje się największy w Polsce kalendarz wydarzeń ratowniczych (szkolenia, kursy, zawody, konferencje itd.).
 • Organizowanie konkursów ([1]. [2]).
 • Gromadzenie materiałów pomocnych w pracy ratownika i na drodze jego samorozwoju.
 • Przygotowywanie największej w sieci podstrony edukacyjnej opartej o metody skutecznego uczenia się (fiszki, testy, multimedia).
 • Wspieranie i uczestniczenie w różnych wartościowych przedsięwzięciach ([1]).
 • Dostarczanie treści dla osób starających się o pracę w Państwowej Straży Pożarnej.
 • i wiele innych 🙂

Wzmianki

W przypadku jakichkolwiek pytań lub propozycji – proszę o kontakt na adres:

drogaratownika@gmail.com

Koniecznie podziel się swoim zdaniem!