[WARMIŃSKO-MAZURSKIE] Postępowanie ZRM w wypadkach nurkowych 18 CzerwiecCze 2019 09:00 - 16:00 UTCOlsztyn

Seminarium

Wypadki i choroby związane z nurkowaniem to temat odległy dla zespołów ratownictwa medycznego - traktowany w medycynie ratunkowej trochę po macoszemu. Nurkowanie jako rodzaj rekreacji jest wspaniałym lecz bardzo wymagającym zajęciem zarówno fizycznie jak i intelektualnie. Wpływ jaki ma na nasz organizm ciśnienie otoczenia oraz mieszanina jaką oddychamy, temperatura i mnóstwo innych czynników tworzy z nurkowania zarówno rekreacyjnego jak i technicznego zajęcie zaliczane do najniebezpieczniejszych na świecie. Tylko w Polsce co roku ginie około setka nurków. Wielu z nich jest do uratowania, lecz trzeba wiedzieć jak….

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Na seminarium zostanie wyłożona między innymi wiedza nt. fizyki nurkowania, fizjologii i patofizjologii nurkowania oraz możliwość zapoznania się ze sprzętem nurkowym. Uczestnicy poznają badanie nurka oraz postępowanie ZRM w wypadkach nurkowych.

Seminarium trwa 8 godzin i prowadzone jest w sposób interaktywny. Za udział w szkoleniu przyznawanych jest 8 punktów edukacyjnych dla ratowników medycznych (seminarium). Dla uczestników którzy są płetwonurkami jest możliwe uzyskanie certyfikatu pełnej pierwszej pomocy w organizacji nurkowej SDI/TDI(za dodatkową opłatą).
Szkolenie poruszy wiele dziedzin medycyny nurkowej czyli gałęzi medycyny mało znanej i omijanej, a szczególnie ważnej na terenach z dużą ilością zbiorników wodnych jako placu zabaw dla nurków rekreacyjnych czy miejsca pracy płetwonurków zawodowych.
Szkolenie dedykowane jest dla m.in. ratowników medycznych i pielęgniarek, strażaków którzy chcą zwiększyć swoją wiedzę na temat urazów i chorób związanych z nurkowaniem.

Więcej informacji i możliwość rejestracji na fb: #szkoleniadlamedykow
Strona organizatora>>>

 

Zaimportuj do Google Kalendarza

Lokalizacja

Olsztyn

Wskazówki

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org