Galeria: Pokaż swoją maskę!

//Galeria: Pokaż swoją maskę!
Galeria: Pokaż swoją maskę!2019-02-11T15:22:05+00:00

Ostatnia aktualizacja tej strony i jej podstron: 11.02.2019

Opis strony

Galeria zdjęć „pokaż swoją maskę!”.

Akcja „Pokaż swoja maskę”

Wyślij nam zdjęcia swojej maseczki której używałeś podczas działań gaśniczych/dogaszania pogorzeliska/remontów w strażnicy itp.

Najlepiej jeśli będą to trzy zdjęcia: maska nowa, maska użyta (zdjęcie z przodu), maska użyta (zdjęcie z boku)

Dodatkowo załącz takie informacje jak: rodzaj maseczki (FFP 1/2/3 lub inna), rodzaj wykonywanej pracy i czas jej wykonywania. To bardzo ważne.

Dzięki temu będziemy mogli wspólnie stworzyć galerię porównań i odniesień, pomagającą zrozumieć potrzebę stosowania środków ochrony osobistej do których zalicza się między innymi maseczka przeciwpyłowa.

Spośród osób przesyłających „prace” wybiorę jedną, która otrzyma paczkę z maseczkami FFP3.

Kontakt tradycyjny
Facebook

#NIE_dla_raka_w_straży

Czy można używać maseczki jednorazowe wielokrotnie jeśli nie noszą śladów zabrudzenia?

Naukowcy Instytutu Technologii Fermentacji i Mikrobiologii PŁ oraz z Zakładu Ochron Osobistych Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego wykazali, że na półmasce już po krótkim czasie użytkowania można zaobserwować wzrost i namnażanie bakterii oraz grzybów, zwłaszcza w warunkach wysokiej wilgotności i zapylenia powietrza. Niestety taka półmaska zamiast chronić użytkownika staje się dla niego swego rodzaju „bombą biologiczną”. Zdjęcie poniżej przedstawia komórki bakterii w maseczce.

Drobnoustroje na maskach przeciwpyłowych
źródło: blog.p.lodz.pl

Pamiętaj!

Maseczki (FFP1/2/3) tzw. „przeciwpyłowe” nie chronią przed samym dymem, lecz przed cząstkami stałymi np. aerozolami atmosferycznymi, sadzą i nigdy nie zastąpią sprzętu ochrony dróg oddechowych (SODO)! Służą do ograniczania ekspozycji na substancje szkodliwe, a nie do izolowania się od nich. Więc maseczki „TAK”, ale tylko tam gdzie NIE MA stężeń gazów pożarowych szkodliwych dla naszego zdrowia.