Blogi/Projekty

CFBT.PL

Strona cfbt.pl powstała z potrzeby szerzenia fachowej wiedzy dotyczącej pożarów wewnętrznych i wielu aspektów towarzyszących owemu zagadnieniu. Wysokiej jakości materiały z dziedziny CFBT, motywacja, aspekty profilaktyki zdrowotnej i samego stowarzyszenia cfbt.pl

Grupa szybkiego reagowania

Kolebka RITu w Polsce. Strona ta poświęcona jest promowaniu i popularyzacji idei grup które aktywnie przygotowują się na wypadek konieczności ratowania kolegi strażaka. Strona obecnie nie jest aktywna.

Blog strefa998

Warty polecenia blog na którym znajdują się rzetelne artykuły, solidna dawka wiedzy i mnóstwo ciekawych patentów.

Ratownictwo medyczne – łączy nas wspólna pasja

Chyba największy blog w branży ratownictwa medycznego w Polsce. Profesjonalna strona dla wymagających ratowników medycznych.

Strażak XXI wieku

Strona dla nieustannie poszukujących wiedzy i otwartych na świat ratowników. Tworzy ją bardzo doświadczony strażak obecnie w stanie spoczynku, natomiast realizujący swoją pasję poza służbą. Chyba można o nim powiedzieć „ekspert” środków ochrony indywidualnej, przynajmniej na skalę polską. Kopalnia wiedzy, przemyśleń i pomysłów.

Wiedza

VentEnterSearch – anglojęzyczny blog z podstroną pełną ciekawych rozwiązań

Podstrona prezentująca rozwiązania typu „tips & tricks”.

Strona boronextrication.com – poradniki, tips&tricks, treści dot. rat. drogowego

Emergency response guides

Poradniki w głównej mierze dotyczące poszczególnych modeli samochodów. Znajdziecie tutaj również wybrane zagadnienia dot. alternatywnych napędów.

TIPS & TRICKS

Cała masa materiałów dotyczących ratownictwa technicznego

Ratownictwo wysokościowe KSRG

Treści zawarte na tej stronie adresowane są do strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy ukończyli stosowne szkolenie obejmujące swoją tematyką ratownictwo wysokościowe realizowane w zakresie podstawowym

Kursy ONLINE instytutu UL (UL FSRI)

Kilkanaście kursów online dotyczących CFBT w bardzo dobrej jakości merytorycznej i wizualnej.

Największe pożarnicze forum dyskusyjne

Poza facebookiem nie znajdziecie miejsca równie aktywnego co forum strazak.pl, to miejsce licznych dyskusji toczonych od wielu lat, a także potężna baza informacji.

Inne

Mundur nie zbroja

Kampania edukacyjna „Mundur nie zbroja” skierowana jest do służb mundurowych, a jej celem jest zwiększenie świadomości z zakresu profilaktyki przeciwnowotworowej. Organizatorem akcji jest “Fundacja OnkoCafe – Razem Lepiej”.

Mapa w której każde miejsce na ziemi opisano trzema słowami

Mapa ta może być dobrym narzędziem geolokalizacyjnym we współpracy między Stanowiskiem Kierowania a KDR np. w przypadku zdarzeń o dużym obszarze wymagającym podania precyzyjnych współrzędnych (z dokładnością do kwadratów 3x3m)

Matryce Ravena (testy psychologiczne)

Matryce Ravena pojawiają się na testach psychologicznych podczas badań do PSP (lub pojawiają się analogiczne testy np. w postaci domino)
Strona sprawdzona przeze mnie wielokrotnie.
1. W „Nombre” wpisujemy dowolną nazwę, a w „Edad” dowolne hasło składające się z 8 znaków np. „12345678”. Klikamy „Comenzar”.
2. Działamy.
3. Dostajemy wynik w centylach i poprawnych odpowiedziach.

FRCE – obszerna strona dotycząca zdrowia strażaków w języku angielskim

Zdrowe nawyki, rak w straży, zawały serca, udary

Dokumentacja OSP

Wzory, druki, materiały pomocne w prowadzeniu dokumentacji OSP.