Galeria: Pokaż swoją maskę!

„Pokaż swoja maskę”

Wyślij nam zdjęcia swojej maseczki której używałeś podczas działań gaśniczych/dogaszania pogorzeliska/remontów w strażnicy itp.

Najlepiej jeśli będą to trzy zdjęcia: maska nowa, maska użyta (zdjęcie z przodu), maska użyta (zdjęcie z boku)

Dodatkowo załącz takie informacje jak: rodzaj maseczki (FFP 1/2/3 lub inna), rodzaj wykonywanej pracy i czas jej wykonywania. To bardzo ważne.

Dzięki temu będziemy mogli wspólnie stworzyć galerię porównań i odniesień, pomagającą zrozumieć potrzebę stosowania środków ochrony osobistej do których zalicza się między innymi maseczka przeciwpyłowa.

Spośród osób przesyłających „prace” wybrałem jedną osobę, która otrzymała ode mnie pakiet maseczek.

Kontakt tradycyjny
Facebook

#NIE_dla_raka_w_straży


Czy można używać maseczki jednorazowe wielokrotnie jeśli nie noszą śladów zabrudzenia?

Naukowcy Instytutu Technologii Fermentacji i Mikrobiologii PŁ oraz z Zakładu Ochron Osobistych Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego wykazali, że na półmasce już po krótkim czasie użytkowania można zaobserwować wzrost i namnażanie bakterii oraz grzybów, zwłaszcza w warunkach wysokiej wilgotności i zapylenia powietrza. Niestety taka półmaska zamiast chronić użytkownika staje się dla niego swego rodzaju „bombą biologiczną”. Zdjęcie poniżej przedstawia komórki bakterii w maseczce.

Drobnoustroje na maskach przeciwpyłowych
źródło: blog.p.lodz.pl

Galeria

Pamiętaj!

Maseczki (FFP1/2/3) tzw. „przeciwpyłowe” nie chronią przed samym dymem, lecz przed cząstkami stałymi np. aerozolami atmosferycznymi, sadzą i nigdy nie zastąpią sprzętu ochrony dróg oddechowych (SODO)! Służą do ograniczania ekspozycji na substancje szkodliwe, a nie do izolowania się od nich. Więc maseczki „TAK”, ale tylko tam gdzie NIE MA stężeń gazów pożarowych szkodliwych dla naszego zdrowia.

Jeśli znalazłeś jakiś błąd w tekście lub na stronie, bardzo proszę, zgłoś nam to! Wystarczy zaznaczyć dany tekst i nacisnąć Ctrl+Enter.

Napisz komentarz

Błąd w tekście

Zaznaczony tekst będzie wysłany do redakcji DrogaRatownika.pl