Inne Wszystkie wpisy Wyróżnione

ZBIÓR polskich SERIALI ratowniczych i medycznych. [CAŁE ODCINKI] [ONLINE]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Zbiór polskich seriali dokumentalnych i ratowniczych do obejrzenia ONLINE lub pobrania.

W niniejszym wpisie przedstawiono zbiór ratowniczych (medycznych) i „strażackich” seriali dokumentalnych i paradokumentalnych (koloryzowanych fabularnie jak np. „SEKCJA 998”). W zbiorze zabrakło seriali obyczajowych i sensacyjnych (np. „STRAŻACY” prod. TVP, „Na sygnale”, czy „Gwiazdy w karetce”) z uwagi na brak walorów edukacyjnych.

W zbiorze znajdziecie seriale „JRG w akcji”, „OSP na ratunek”, „Ognista Rota”, „W ostatniej chwili”, „Służby ratownicze”, „28 sekund”, „ER 112”, „Sekcja998”. Część z nich jest do obejrzenia za darmo online (na stronach zewnętrznych – legalnie), część z nich można pobrać na swój dysk („W ostatniej chwili”) lub wykupić dostęp w playerze do nowych sezonów („Służby ratownicze” prod. TVN TURBO).

Dodalibyście jakiś serial? Czegoś brakuje? Dajcie znać w komentarzu 🙂

W następnym tego typu wpisie zagraniczne seriale ratownicze!

JRG w akcji

jrg w akcji do pobrania online

Zobacz serial

„JRG w akcji” to produkcja polska przedstawiająca z bliska pracę straży pożarnej podczas dramatycznych i pełnych emocji akcji ratunkowych. Realizatorzy ukazują odpowiedzialną pracę osób niosących pomoc. Poświęcenie niezwykłych ludzi, którzy często ryzykując własne życie, spieszą na ratunek innym. Dramatyczną naturę pracy pod presją, gdzie każda sekunda jest na wagę życia…

OSP na ratunek

Zobacz serial

Serial dokumentalny przedstawia kulisy pracy Strażaków Ochotników. Ukazuje losy bohaterów, zmagających się z przeciwieństwami losu, ryzykujących życie i zdrowie dla bezpieczeństwa innych. W centrum uwagi widza, przedstawiona zostaje codzienność ciężkiej pracy Strażaków Ochotników – bohaterów bezinteresownie narażających swoje życie dla ratowania ludzi i ich dobytku. Każdy z odcinków przedstawia pracę strażaków, spektakularne akcje ratunkowe, ale również przygotowanie do wyjazdu na akcje, aspekty techniczne, wyjaśnienie problemu za pomocą grafiki i wyzwania, które wiążą się z poszczególnymi akcjami. To wszystko obnaża przed widzem specyfikę pracy strażaków i zarazem zbliża widza do bohaterów, którzy muszą stawić czoła wyzwaniom. Jednocześnie widz poznaje strukturę Ochotniczej Straży Pożarnej oraz formy jej działania w skali Polski, a warto podkreślić, że jest to ogromna skala i obejmuje ponad 16 tysięcy jednostek OSP w kraju. Serial ten możecie zobaczyć za darmo, online.

Służby ratownicze

sluzby ratownicze tvn turbo online

Zobacz serial

Pokażemy prawdziwe akcje ratowników i zagrożenia z którymi codziennie mierzą się służby ratownicze – w walce o ludzkie życie toczyć się będzie prawdziwy wyścig z czasem. W Polsce mamy kilka rodzajów służb, które w razie zagrożenia ruszą na ratunek z powietrza, wody i lądu. Ratownicy WOPR-u patrolują akweny – do ich dyspozycji są nie tylko motorówki, ale też potężne i odporne na trudne warunki łodzie, którymi wypłyną na otwarte morze w poszukiwaniu zagubionych jachtów. GOPR-owcy wyjaśnią, jak wygląda procedura startu i lądowania na górskich oblodzonych zboczach. Zdradzą także, jak przy użyciu quadów transportują poszkodowanych. (TVN TURBO)

Ognista rota

Zobacz serial

Być strażakiem – to marzenie z dzieciństwa wielu osób. TVP3 OPOLE zaprasza na swoją najnowszą produkcję – serial dokumentalny „Ognista rota”, poświęcony opolskim strażakom.

Sekcja 998

Zobacz serial (6 odcinków)

Serial, którego