[MAŁOPOLSKIE] Kurs Pierwszej Pomocy Górskiej XIII edycja 28 StyczeńSty 2022 14:00 - 30 StyczeńSty 2022 17:00 UTCZakopane, Polska

Kurs

Zapraszamy na Kurs Pierwszej Pomocy Górskiej PZA w terenie. Trzynasta edycja kursu odbędzie się w oparciu o schronisko w Dolinie Chochołowskiej.
Celem kursu jest nauczenie kursantów radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia życia, które mogą wystąpić wszędzie, a także w tych, które są specyficzne dla terenu górskiego zimą. Teoria - konkretnie, prosto i na temat. Ćwiczenia - na fantomach, na żywych pozorantach, na sobie nawzajem - wielokrotnie. Ćwiczenia w różnych warunkach, zarówno na sali, gdzie omawiamy wszystko dokładnie w cieple, jak i w terenie, bez względu na warunki. Maksimum realizmu. Śnieg, wiatr, zimno, ciemno, zmęczenie, głód... W takich warunkach zdarzają się najczęściej wypadki. Co zrobić wtedy? Jak to zrobić? Takich rzeczy nie nauczysz się z książek. Oczywiście działania dostosowane do uczestników kursu - wymagamy podstawowej umiejętności poruszania się zimą po górach, ale kurs jest dla Ciebie nawet jeśli nie masz świetnej kondycji i nie jesteś superbohaterem. Oczywiście wymiataczy i sportowców zapraszamy również.
Tematyka: odmrożenia, hipotermia, odwodnienie, ofiara lawiny, urazówka, zachorowania - zawał serca, udar mózgu, padaczka, cukrzyca, astma, wstrząs, alergie, nagłe zatrzymanie krążenia, BLS + AED, taktyka działań w górach - odżywianie, zabezpieczenie poszkodowanego, apteczka, itp.
Wymagamy ukończenia kursu turystyki zimowej lub biegłego poruszania się w terenie wysokogórskim zimą. Sprzęt: raki, czekan, kask, ABC lawinowe - możliwe wypożyczenie na miejscu (w cenie kursu).
Cena: 750zł od osoby.
Cena obejmuje: materiały szkoleniowe - pliki pdf, szkolenie teoretyczne i praktyczne, wycieczkę górską pod opieką przewodnika tatrzańskiego, sprzęt osobisty wyżej wymieniony, materiały do ćwiczeń - wyposażenie apteczki, zaświadczenie o ukończeniu kursu.
Cena nie obejmuje: noclegów i wyżywienia.
Możliwość kontynuacji szkolenia na kursie II stopnia dotyczącego pierwszej pomocy w górach wysokich - choroba wysokościowa, wysokogórski obrzęk mózgu, wysokogórski obrzęk płuc, przygotowanie do działania w górach wysokich, pierwsza pomoc w terenach niezagospodarowanych, improwizacja - wówczas zniżka 100zł przy jednoczasowym zapisaniu się i wpłacie.

Więcej informacji na stronie >>> http://betlejemka.org.pl/kurs-pierwszej-pomocy-gorskiej/
Link do strony wydarzenia na Facebook'u>>>

  • Medycyna na szczytach i w głębinach
    Organizator [MAŁOPOLSKIE] Kurs Pierwszej Pomocy Górskiej XIII edycja
Zaimportuj do Google Kalendarza

Lokalizacja

Schronisko Dolina Chochołowska, Zakopane, Polska

Wskazówki

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org