Zmiany w naborach do szkół aspiranckich! Testy sprawnościowe do CSPSP na rok szkolny 2017/2018
Autor: Droga Ratownika

Zmiany w naborach do szkół aspiranckich! Testy sprawnościowe do CSPSP na rok szkolny 2017/2018

Jak zostać strażakiem?
Kliknij na zdjęcie aby przejść do strony „Jak zostać strażakiem?” gdzie znajdują się najaktualniejsze informacje lub bezpośrednio kliknij jeden z poniższych artykułów.

Jeśli szukasz aktualnych i kompletnych informacji o naborach możesz od razu przejść do jednego z niżej przedstawionych artykułów i zrezygnować z czytania tego wpisu.

Powyższe odnośniki w zupełności wystarczą ci do odpowiedzi na wszystkie bieżące pytania, co do naboru do szkół. Jeśli jednak masz ochotę zapraszam do czytania:

Spokojnie… zmiany dotyczą głównie testów sprawnościowych (nie ma także dodatkowej punktacji: np. kat. C, ratownik medyczny). W tym roku (2017) nie zobaczymy testu harwardzkiego, biegu na 50 m oraz biegu na 1000 m. Wiele osób pewnie odetchnęło.
Próba wydolnościowa, która mocno odsiewała kandydatów w naborach do Państwowej Straży Pożarnej zostanie zastąpiona przez wielostopniowy test wydolnościowy – beep test (opis). Zmiana dotyczy tylko naborów do szkół! W tej chwili nabory „z ulicy” i do SGSP odbywają się według starych zasad. Ponadto bieg na 50 i 1000 metrów zastąpi bieg po kopercie. Test siłowy w postaci podciągania się na drążku pozostaje bez zmian.

Bieg po kopercie, Beep Test i podciąganie na drążku to elementy testu sprawnościowego.

Zmiany mają swoje uzasadnienie, wydają się być bardziej rozsądne aniżeli niewiele obrazujący bieg na 50 metrów czy test harwardzki (często bardzo niemiarodajny). Powyższe próby będą sprawdzały wytrzymałość i faktyczną wydolność potencjalnego kandydata. Warto także zaznaczyć, że pomiar „na stoper” będzie tylko pomiarem dodatkowym, nad rzetelnością wyników czuwać będzie fotokomórka.
Sprawa poszła w dobrą stronę, takie jest moje zdanie. Mamy bardziej realistyczne podejście do sprawności przyszłych strażaków i egzamin sprawnościowy, który nie wzbudza tylu wątpliwości.
O wiele więcej zależy od kandydata, o wiele mniej od czynników zewnętrznych i „złej woli” mierzącego czas. Myślę, że to jak najbardziej uczciwa zmiana.

>>> NABÓR DO CSPSP NOWE ZASADY 2017 <<<

1. Podciąganie na drążku

Jak to wygląda w praktyce?

2. Bieg po kopercie

Jak to wygląda w praktyce?

3. Próba wydolnościowa

Jak to wygląda w praktyce?

https://youtu.be/aftiZ6JDCGU

Pobierz Beep Test.mp3 [ENG]

W treści dokumentu brak jest wzmianki nt. punktów za kat. C i tytułu ratownika medycznego.

Do każdej ze szkół jest 100 miejsc. Powodzenia!

Przeczytaj także stronę: Jak zostać strażakiem? (aktualne informacje naborach)

Dumnie wspiera projekt “Droga Ratownika”

Informacje

© Pierwsza odsłona strony www: 04.2016 (druga 01.2018, trzecia 03.2019), projekt założony 01.2015

Zespół>>>
O projekcie>>>

Aktualności na Facebooku

Obserwuj nas na:

Sponsorem głównym bloga jest:

sklep z profesjonalnym sprzętem ratowniczym i wyposażeniem straży